Сім'я та діти 

Сім секретів виховання дітей ясельного віку

Ви коли-небудь намагалися переконати свою трирічну дочку, що не можна п’ять днів поспіль ходити до дитячого садка в костюмі принцеси? Чи, можливо, ви відчували сором, коли дитина закочує істерику в супермаркеті? З такими ситуаціями стикаються багато батьків у перші роки життя дитини. І виховання дитини у такий період – непросте завдання.

2-4 роки життя дитини – непростий час для батьків. Саме в цьому віці діти стають самостійнішими і починають проявляти себе як особистість. Тим не менш, здатність спілкуватися з оточуючими та розмірковувати у них поки що обмежена.

Психологи стверджують: діти розуміють, що їхні дії мають значення – здійснюючи ті чи інші вчинки, вони можуть отримати бажане. Діти хочуть заявити про себе так, як вони не могли робити раніше, у дитячому віці. Але проблема в тому, що вони ще не можуть контролювати себе та думати раціонально. Для них це поки що дуже складно.

Розглянемо, які стратегії виховання дітей віком від 2 до 4 років можуть використовувати батьки, щоб полегшити життя всій родині.

1. Будьте послідовні

Порядок та стабільний розклад дають маленьким дітям відчуття безпеки у непередбачуваному світі. Коли дитина знає, що на неї чекає протягом дня, вона поводиться набагато стриманіше і спокійніше.

Намагайтеся дотримуватися одного і того ж графіка щодня. Це означає, що у дитини повинен бути постійний час для сну, їди, ігор і розваг. Якщо щось змінюється, попередьте про це дитину заздалегідь. Якщо ви скажете йому: «Мама з татом сьогодні ввечері йдуть у гості, з тобою посидить бабуся», це підготує його до змін у розпорядку та запобіжить істерики перед сном.

Послідовні дії також важливі, коли йдеться про дисципліну. Наприклад, коли дитина б’ється на дитячому майданчику, ви вперше кажете йому: «Не можна битися». Щоразу в подібних ситуаціях треба говорити те саме.

2. Уникайте стресівих ситуацій

До того часу, як дитині виповниться рік, ви проведете з нею вже достатньо часу, щоб розуміти, що викликає у неї стрес. Найчастіше це голод, бажання спати чи незвичне місце. Намагайтеся уникати стресових факторів.

Плануйте свій розпорядок: наприклад, не варто йти в магазин тоді, коли дитині потрібно лягати спати. Постарайтеся, щоб дитина лягала спати і приймала їжу завжди вдома. Якщо ви з дитиною на вулиці, у вас завжди має бути під рукою їжа на випадок, якщо дитина зголодніє. Ваші прогулянки з дитиною не повинні бути довгими, також не варто стояти з дитиною у довгих чергах. Плануйте вихід із дому заздалегідь, щоб вам не потрібно було поспішати (особливо вранці, коли вам потрібно відвести дитину до дитячого садка, а потім йти на роботу).

Щоб уникнути стресу, залучайте дитину до процесу. Наприклад, якщо вам потрібно швидко зібратися в дитячий садок, поставте таймер і скажіть дитині, що коли він задзвонить, він повинен одягатися. Або, якщо дитина вередує, ви можете запропонувати їй вибрати, який одяг одягти сьогодні.

Розмірковуйте вголос і повідомляйте дитині, що на них чекає далі за розпорядком. Діти розуміють набагато більше, ніж можуть сказати.

3. Думайте як дитина

Діти – це не маленькі дорослі. Їм складно зрозуміти багато речей, які ми приймаємо як належне. Вони поки що не можуть дотримуватися вказівок, поводитися певним чином і т. д. Якщо ви навчитеся дивитися на ситуації з погляду дитини, це допоможе запобігти істериці.

Ви можете сказати дитині: «Я розумію, ти не хочеш сідати в автокрісло. Але нам потрібно зробити це, щоб поїхати до дитячого садка». Так ви не змушуєте дитину, а підтверджуєте її почуття. Вам потрібно встановити правила, але зробити це з повагою до дитини. Ви допоможете йому навчитися справлятися з життєвими труднощами, розчаруваннями, правилами та нормами.

Related posts