Здоров'я 

8 ознак проблем із щитовидною залозою

Що ми знаємо про хвороби, пов’язані зі щитовидною залозою? Всі ми, звичайно, знаємо, що проблеми бувають від нестачі йоду. На мало хто має уявлення про функції щитовидки в організмі, і ще менше – про симптоми, за яких потрібно терміново звернутися до ендокринолога.

Головна функція щитовидної залози – вироблення трьох гормонів, які відіграють основну роль у переробці та засвоєнні всіх поживних речовин. Якщо гормонів виробляється занадто багато в організмі трапляється гіпертиреоз, якщо недостатньо – гіпотиреоз. У будь-якому випадку змінюється гормональний фон, що провокує порушення життєво важливих процесів практично у всіх органах та розвиток цілого ряду захворювань. Основна проблема полягає в тому, що більшість симптомів люди не схильні пов’язувати з проблемами щитовидки. В результаті – пізнє звернення до лікаря та складне дороге лікування.

Представляємо вам добірку найпоширеніших неявних симптомів, які можуть говорити про порушення функції щитовидної залози:

М’язові та суглобові болі

Якщо ломота та біль у м’язах та суглобах відчуваються після важкого фізичного навантаження, це нормально. Але якщо ломота, поколювання, оніміння чи просто біль у кистях, ступнях, ногах чи руках виникають на “порожньому” місці – це тривожний дзвінок. Дуже ймовірний недостатній рівень тиреоїдних гормонів. Грубо кажучи, почали руйнуватися нерви, що посилають сигнали тілу від головного та спинного мозку.

Запор та діарея

Якщо проблеми з кишечником виникають систематично, можливо час перевірити рівень гормонів щитовидної залози. Запори та діареї – одні із симптомів гіпертиреозу.

Втома та пригніченість

Причин відсутності достатньої енергії безліч. Але всі вони – наслідок гіпотеріозу. Особливо варто звернути увагу на те, що навіть після повноцінного сну сил не додається. Про недостатню присутність в організмі гормонів говорить і почуття постійної пригніченості. Діяльність щитовидної залози значно впливає на вироблення серотоніну, що “відповідає” за гарний настрій.

Проблеми з волоссям та шкірою

Сухе ламке волосся або випадання волосся можуть свідчити про недостатнє вироблення тиреоїдних гормонів. Низький рівень гормонів переводить багато фолікулів у режим “відпочинку”, що виявляється у випаданні волосся. Надлишок тиреоїдних гормонів позначається на їхньому витонченні.  
Причиною того, що шкіра стає сухою і починає лущитися є відсутність достатньої кількості вологи. Однак першопричиною може бути низький рівень гормонів, через який уповільнюється метаболізм. А якщо сухість шкіри супроводжується проблемами з нігтями (вони стають ламкими і на них з’являються поздовжні смуги) – це привід записатися на прийом до ендокринолога.

Високий рівень холестерину

Якщо з проблемним рівнем холестерину не допомагають впоратися ні дієти, ні активний спосіб життя, ні навіть прийом спеціальних лікарських препаратів, то це дається взнаки щитовидна залоза.

Часте озноб і сильна пітливість

Корінням дуже частих ознобів може бути гіпотиреоз. Через нестачу гормонів, багато систем переходять у “сплячий” режим і починають менш активно виробляти енергію, спалювану клітинами. Менше енергії – менше тепла. Підвищена пітливість – зворотний процес. Надлишок гормонів провокує активнішу діяльність організму з вироблення енергії.

Порушення менструального циклу

Якщо спостерігається порушення циклу місячних, то у 90% випадків проблема пов’язана з надлишком чи нестачею гормонів. При цьому періоди циклу можуть скоротитися або збільшитися, виділення стають меншими або ряснішими, сам процес може протікати більш болісно.

Related posts