Здоров'я 

Поліп шийки матки

Що собою представляє патологія

Поліп шийки матки – це патологічне утворення на поверхні слизової шийки матки. Воно може мати розмір від декількох міліметрів до одного сантиметра та проявляється у локалізованому розростанні ендометричного слою та цервікального каналу. Поліпи є доброякісними пухлинами, які кріпляться на ніжці. При ігноруванні проблеми, вони можуть перероджуватись та набувати злоякісного характеру. Тому важливо їх оперативно діагностувати та лікувати.

Поліпи мають різні види:

  • за кількістю – одиничні та множинні;
  • за структурою – залозисті, фіброзні та залозисто-фіброзні;
  • за розташуванням – ізольовані (лише на маточних стінках) та поєднані (можуть розповсюджуватись на порожнину матки, а не лише на шийку).

Чому розвиваються поліпи матки

Поліпи матки найчастіше виявляють у жінок віком 40-50 років по декільком причинам:

  1. гормональні порушення через припинення менструації;
  2. наявність запалення у піхві та інших частинах статевої системи;
  3. розповсюдження ЗПСШ (захворювань, що передаються статевим шляхом);
  4. порушення мікрофлори матки;
  5. механічне травмування шийки матки – під час пологів, виконання аборту;
  6. травматизація матки під час статевого акту.

Також виникнення поліпів може бути спричинене іншими захворюваннями статевої системи: ендометріозом, аднексітом.

Як проявляються поліпи

На початкових стадіях формування поліпів жінка може не відчувати неприємних симптомів. По мірі розвитку утворень виникають наступні прояви:

  • менструації стають більш тривалими та рясними;
  • з’являються мажучі виділення всередині менструального циклу;
  • під час статевої близькості виникають болі;
  • кров’янисті виділення після статевого акту через пошкодження поліпа;
  • больові відчуття у нижній частині живота.

Симптоматика посилюється по мірі розвитку поліпів. Болі стають сильнішими, кров’яні виділення – ряснішими, а великі утворення заважають жінці завагітніти.

Як виявляють поліпи

Лікар-гінеколог може виявити поліпи шийки матки під час стандартного гінекологічного огляду, який жінка проходить регулярно. Огляд у гінекологічному кріслі вже дозволяє спеціалісту побачити патологічні утворення, а для конкретизації діагнозу проводять УЗД, гістероскопію та кольпоскопію.

Гістероскопічне дослідження дозволяє за допомогою камери встановити кількість поліпів, їх розмір та локалізацію. В залежності від цих показників лікар підбирає стратегію лікування.

Як лікують патологію шийки матки

При невеликих розмірах поліпу можливе консервативне лікування медикаментами. Але у більшості випадків краще виконати операцію з видалення утворень та забути про них назавжди. Гістероскоп вводять у шийку матки, захоплюють ним ніжку поліпу та видаляють. Акуратність процедури дозволяє не пошкодити маточні стінки.

Перевагою процедури є швидкість та відсутність потреби перебувати у стаціонарі. В процесі реабілітації рекомендовано два тижні не займатись сексом, не користуватись тампонами, митися в душі та відмовитись від фізичних навантажень.

Джерело: сайт bilyak.com.ua.

Related posts